Krupka : Bílina(převzatý článek z Teplického deníku).

Krupka vyprázdnila marodku a smázla Bílinu

Krupka – Fotbalisté Krupky si před startem nového ročníku krajského přeboru mysleli na nejvyšší příčky. Netajili se, že v případě ovládnutí soutěže by rádi okusili divizi. Doposud se ale trápili, před derby s Bílinou byli v tabulce třetí od konce. Šňůru čtyř zápasů bez výhry chtěli přetrhnout proti týmu, který má výsledky jako na houpačce; Bílina dokáže dát šest gólů v Kadani, porazit doma s přehledem Žatec, ale také vyinkasovat sedm facek ve Štětí či doma „rupnout“ s béčkem Litoměřicka.

Bílina, u které se střídá při zápasech den a noc, zažila v Krupce v první půli pořádně černou noc. Krupka využila váhavost bílinské obrany a neschopnost zálohy i útoku udržet míč a nastřílela hostům za poločas čtyři góly.

Prvním překvapením pro diváky bylo, že jen na lavičce zůstal bílinský útočník Kotěšovský, který měl v posledních zápasech výbornou formu. Na hřiště se dostal až ve druhé půli. Krupské trápila marodka, tentokrát měl ale trenér Martin Vrtiška k dispozici téměř všechny své hráče. „Chyběl jen Sigmund. Jinak jsme konečně hráli v silné sestavě. Stalo se tak teprve podruhé ve sezóně, poprvé hned v úvodním kole proti Srbicím,“ řekl kouč TJ Krupka.

Jak padaly góly?  V 7. minutě zaběhl Kolář za obranu na hranici ofsajdu, dostal přesný pas a nemýlil se. Ve 20. minutě po chybě obrany a rychlém brejku zvýšil Rilke na 2:0, stejnou situaci dobře vyřešil o šest minut později Caithaml – 3:0. Gólový účet za první poločas dovršil v poslední minutě znovu Kolář po chybě Kovačky. „Dominovali jsme, úplně jsme Bílinu smazali. Dokonce jsme mohli dát o dva tři góly víc,“ byl s úvodní půli Vrtiška spokojený.

Krupka se po přestávce pod dojmem jasného vedení uchýlila k exhibiční hře, obránci si bohorovně přihrávali ve vápně a málem se jim to nevyplatilo. Bílina přidala, hráči dobře napadali už vysoko na půlce domácích a v 62. minutě vybojovali penaltu po faulu na Rokose. K míči se postavil netradiční střelec Augusta, kterému umožnili spoluhráči gólem oslavit narození dítěte. K  zajímavé situaci došlo o několik minut později. Domácí brankář Slanina ve snaze  zabránit Kotěšovskému  v proniknutí k brance zahrál rukou mimo pokutové území a dostal červenou kartu. Z následného trestného kopu nachytal náhradního brankáře Valeše Katrenič pěknou střelou do protipohybu – 2:4. Tak i zápas skončil.

„Říkal jsem o poločase klukům, ať si zápas užijí. Ale asi to pochopili jinak, než jsem myslel. Byli laxní, Bílina naopak přidala,“ zlobí se Vrtiška na své svěřence za druhý poločas.

Za tři body je ale tuze rád. „Je to důležité vítězství. Podzim nemáme opravdu ideální. Jednak jsou na vině časté absence, v jednu chvíli jsme měli na marodce až sedm hráčů, převážně klíčových, zadruhé  jsme chtěli kádr doplnit 19letými kluky, kteří skončili v ústeckém dorostu. Snažili jsme se je zapracovat do sestavy, ale zjistili jsme, že ne všichni na to ještě mají.“

Jestli se Krupka trvale zvedne, napoví další kola. V tom příštím hraje v Brné. (fbi, mraz)